Фиорентина удари Барса без Меси

Фиорентина се наложи с 2:1 над Барселона в мач от приятелския турнир "Интернешънъл чемпиънс къп". Двубоят във Флоренция започна доста динамично. Домакините стигнаха до гол още в 4-ата минута, като негов автор стана Федерико Бернадески, който с глава засече центриране на Борха Валеро.

В 12-ата минута авансът на Фиорентина беше удвоен след ново попадение на Бернадески. Гостите почти веднага върнаха едно попадение. Пет минути по-късно взаимодействие между Иван Ракитич и Луис Суарес, завърши с точен удар на уругваеца.

До края на първата част Суарес и Педро пропиляха добри възможности за изравнителен гол. След почивката положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка не се стигна до ново попадение. Трябва да се отбележи, че каталунците играха в този двубой без две от звездите си в лицето на Меси и Неймар.