Интер и Фиорентина финишираха с победи

Интер завърши сезона в Серия А с доста интересен двубой срещу Емполи. "Нерадзурите" спечелиха с 4:3, а Мауро Икарди отбеляза два гола в двубоя в 53-ата и 77-ата минута и така ще раздели голмайсторския приз в първенството с Лука Тони. Освен него за домакините се разписаха Родриго Паласио в 49-ата и Марсело Брозович в 53-ата минута. Точни за Емполи пък бяха Леван Микелидзе в 59-ата и 88-ата минута и Мануел Пучарели в 62-ата минута.

Фиорентина спечели с класическото 3:0 Киево като домакин в последния кръг от Серия А. По този начин "виолетовите“ завършиха сезона на четвърто място и изпревариха Наполи.

в 12-та минута Мохамед Салах намери Йосип Иличич и той реализира за 1:0. Киево остана с човек по-малко в 69-та минута, когато Кофие бе изгонен за втори жълт картон. Бернардески удвои преднината на Фиорентина в 76-та минута. Милан Бадел реализира трети гол за Фиорентина в добавеното време на срещата.