Рома взе дербито с Лацио

Рома записа с 2:1 в голямото дерби срещу Лацио. Така "джалоросите" ще завършат със сигурност втори в класирането на Серия А. "Орлите", от своя страна имаха нужда от поне равенство за билет за плейофите на най-комерсиалния клубен турнир, но сега ще трябва да бранят трите точки аванс пред четвъртия Наполи в директен мач на "Сан Паоло".

В днешния мач Виктор Ибарбо се превърна в герой за своя тим. Той се появи в игра през второто полувреме и записа гол и асистенция. В 74-ата минута Хуан Мануел Итурбе засече центриране на Ибарбо и прати топката в мрежата - 1:0.

В 82-ата минута Филип Джорджевич засече с глава пас на Клозе и матира Де Санктис за 1:1. Само 180 секунди по-късно Миралем Пянич центрира от фаул и Ибарбо прати с глава кълбото в далечния ъгъл на Маркети за крайното 2:1.

Трябва да се отбележи, че преди срещата за пореден път имаше сблъсъци между двете агитки. Най-сериозен е случаят с двамата намушкани с нож феновете на Рома. Ултрасите са откарани в болница.