Фиорентина с важна победа над Палермо

Фиорентина записа успех като гост на Палермо с 3:2 в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия А. Благодарение на тази победа, Фиорентина вече заема петото място с 61 точки, което дава право на участие в евротурнирите, но е на две точки от седмия Дженоа.

Отборът на Палермосе намира на 11-а позиция във временното класиране с 46 точки в актива си.

Резултатът в днешната среща бе открит в 23-ата минута, когато Иличич овладя чудесно и отправи страхотен удар от 24 метра за 1:0 в полза на гостите. Палермо обаче се нуждаеше само от три минути, за да изравни, след като Мато Яяло бе точен в 26-ата минута за 1:1.

Фиорентина отново излезе напред в резултата в 33-ата минута с попадение на Алберто Джилардино, който бе точен след асистенция на Матиас Фернандес. В 69-ата Палермо успя да изравни за 2:2 с попадение на Лука Риджони.

Фиорентина все пак успя да стигне до успеха с гол на Маркос Алонсо в 78-ата минута за 3:2. В третата минута на добавеното време гостите останаха с човек по-малко, след като Ясмин Куртич получи втори жълт и съответно червен картон.