Дженоа успя да препъне Интер по пътя към Лига Европа

Отборът на Джоноа, макар и с невзет лиценз, игра самоотвержено и не допусна Интер да се добере в последния момент до Лига Европа

Мачът в Генуа завърши с победа 3:2 за домакините и това остави миланския гранд на 8-та позиция. Сега шансовете на Интер за участие в евротурнира зависят само от евентуалните загуби на Сампдория.

Първият гол в мача падна за Интер в 19-та минута, когато Мауро Икарди отбеляза доста спорен гол. Едва 5 минути след това играчът на Дженоа Леонардо Паволети изравни резултата. Следващите два гола отбелязаха съответно - Родруго Паласио (30) и Мауро Икарди (38).

Развръзката дойде в 89-та минута. Тогава Еденилсон изпълни перфектно пряк свободен удар и качи топката на главата на Юрай Кучка, който разстреля вратаря на Интер от близко разстояние и донесе победата на тима си с 3:2.

Така Дженоа събра 59 точки и остана на 5-то място, а Интер със своите 52 точки зае 8-то място.