Торино с обрат в дербито с Юве

Торино победи Ювентус с 2:1 в мач от 32-ия кръг на италианската Серия А. Съставът на Масимилиано Алегри поведе с гол на Андреа Пирло в 35-ата минута, който вкара дежурния си гол от фаул. Торино обърна резултата в своя полза, след като в 45-ата Матео Дармиан изравни, а в 57-ата минута Фабио Куалярела отбеляза второ попадение за своя тим. При второто попадение Дамиан проби отляво, след което подаде към неаполитанеца, който изпревари Анджело Огбона и отблизо с 13-ия си гол в първенството. След четири години в Юве, голмайсторът не отпразнува попадението.

Между тези два гола Пирло нацели греда. До края на мача нов гол не падна. Ювентус остава лидер в класирането със 73 точки, на 14 от втория Лацио. Торино е на осмото място с актив от 47.