Рома не успя да вземе трите точки в мача с Аталанта

Отборът на Рома пропусна златен шанс да се върне на второто място в Серия А. "Вълците" стигнаха само до равенство - 1:1 на "Олимпико" срещу Аталанта и все пак се изравни с Лацио - и двата тима са с актив от 58 точки.

"Орлите" обаче имат по-добри показатели и останаха на втората позиция. Капитанът на Рома Франческо Тоти се завърна в стартовия състав след едномесечна пауза и след три минути вече бе отбелязал 241-ия си гол в калчото. Ветеранът бе точен от дузпа, но също от 11-метров наказателен удар Херман Денис изравни в 23-ата минута. Този резултат се запази до последния съдийски сигнал, въпреки опитите на домакините да стигнат до трите точки.

В другите мачове Емполи и Парма завършиха наравно - 2:2, а при равен резултат завърши и срещата между Киево и Удинезе - 1:1.