Наполи с класика срещу Фиорентина. Палермо се справи с Удинезе

В един от най-интересните мачове днес в Серия А, Наполи разби Фиорентина с 3:0 и се нареди на четвъртото място, измествайки оттам днешния си противник. Мертенс откри за южняците, а Хамшик и Кайехон добавиха две попадения след почивката.

В същото време Удинезе записа загуба у дома с 1:3 срещу състава на Палермо, в чийто редици цял мач направи българския играч Ивайло Чочев, който се отчете и с гол. Бившият играч на родния ЦСКА реализира първото си попадение в първенството на Италия в 66-ата минута, правейки преднината на отбора си класическа. Преди това Ашраф Лазаар в 15-ата и Лука Ригони в 21-ата минута дадоха стабилен аванс на Палермо, а почетното попадение бе дело на Антонио ди Натале в 81-ата минута на мача.