Минимален, но важен успех за Юве в Серия А

Ювентус направи нова крачка към титлата в Серия А, след като победи у дома Сасуоло с минималното 1:0. Благодарение на този успех "бианконерите" продължават да водят на Рома с цели 11 точки.

Иначе домакините изиграха доста слаб мач, но все пак се поздравиха с успеха, след като звездата на тима Пол Погба вкара страхотен гол. В 82-ата минута на срещата Симоне Пепе намери халфа, който от дъгата на наказателното поле майсторски прати топката в мрежата, носейки нови три точки на "Старата госпожа".

С успеха си домакините се възползваха от четвъртото поредно равенство на Рома през уикенда и само чудо може да ги лиши от титлата. За Сасуоло това бе четвърта поредна загуба, но отборът има добра преднина пред застрашените от изпадане.