Лацио писа четворка на Фиорентина

Лацио записа впечатляващ успех над Фиорентина с 4:0 в мач от 26-ия кръг на Серия А. По този начин "римските орли“ изместиха Наполи от третото място във временното подреждане на италианското първенство.

Домакините от Рим поведоха в резултата още в 6-ата минута. Тогава Лукас Билия стреля от воле от 18 метра, за да открие с красиво попадение за 1:0. Останалите попадения паднаха след почивката.

В 64-ата минута "орлите“ получиха право да изпълнят дузпа, която Антонио Кандрева превърна в гол за 2:0. В 75-ата минута италианският полузащитник премина голяма част от терена, справи се със защитата на противника и стреля мощно, но вратарят изби, а при добавката Мирослав Клозе с глава вкара за класическото 3:0.

Малко след това германският футболист оформи крайното 4:0 с ново попадение. Нападателят реализира с удар от малък ъгъл.

След убедителния домакински успех Лацио заема 3-ата позиция с 46 точки, колкото има и четвъртият Наполи. Фиорентина е на 5-о място с 42 пункта в актива си.