Милан писа двойка на Чезена

Милан постигна победа с 2:0 над гостуващия Чезена в среща от 24-ия кръг на Серия А. Първият гол в срещата реализира Джакомо Бонавентура в 22-ата минута. Лятното попълнение на "росонерите" отбеляза страхотен гол с изстрел от средна дистанция, не оставяйки шансове на Леали - 1:0.

След почивката Бонавентура можеше и да удвои аванса на своя тим, но гредата помогна на гостите. В края на сблъсъка Милан все пак стигна до втори гол. Резервата Джампаоло Пацини се разписа от дузпа за крайното 2:0 в полза на своя тим. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Карбонеро срещу Антонели.

След този успех Милан събра актив от 33 точки и поне временно изпревари Торино и Интер на деветото място в Серия А. "Биковете" и "нерадзурите" обаче са и с мач по-малко на сметката си. Чезена пък остава на предпоследното 19-о място в Серия А с едва 16 точки до момента.