Фиорентина стигна само до точка срещу Емполи (видео)

Фиорентина стигна само до равенство - 1:1 в дербито на Тоскана с Емполи в среща от кръга на Серия А. Играчите на Винченцо Монтела изиграха интересен двубой, в който и двата тима могат да съжаляват за пропуснатите възможности да стигнат до победата.

Хуан Мануел Варгас с много силен удар даде преднина на домакините в края на първата част, възползвайки се от грешка в защитата на Емполи. След почивката Марио Гомес удари гредата, а освен това удари на Хуан Куадрадо бяха спасени от Луиджи Сепе.

В 57-ата минута Лоренцо Тонели бе точен за пореден път с глава след центриране от корнер, като по този начин оформи крайния резултат. “Виолетовите" останаха с 24 точки на осмо място. Гостите пък с четвъртото си поредно равенство в първенството имат вече 17 точки и ще зимуват на 13-то място.