Рома би Интер в дерби с шест гола

Рома постигна победа с 4:2 над Интер в дербито на кръга в Серия А. Двата отбора изиграха един страхотен мач, в който "вълците" на два пъти повеждаха, а Интер на два пъти изравняваше, но в крайна сметка с два гола на Миралем Пянич реши мача в полза на своя тим.

Иначе Жервиньо откри за домакините в 22-ата минута, след като засече отблизо пас на Ляич. Андреа Ранокия изравни с глава след корнер още преди почивката. Малко след началото на второто полувреме Холебас вкара прекрасно попадение, а в 57-ата минута Пабло Освалдо наказа бившия си тим за 2:2.

Така се стигна до попаденията на Миралем Пянич. Той изведе Рома напред след час игра, като при тази ситуация трябва да се отчете добрия пас на неостаряващия Франческо Тоти. В добавеното време босненеца изпълни превъзходно фаул, за да оформи крайното 4:2.

Рома има 31 точки и продължава да е на три точки от лидера Ювентус.