Сампдория и Дженоа с победи в днешните срещи от Серия А

Сампдория се наложи над Фиорентина с 3:1 в среща от кръга на Серия А.

Домакините от Генуа поведоха с гол на Анджело Паломбо в 27-ата минута от дузпа, а само пет по-късно гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, но Родригес пропусна от бялата точка. Два бързи гола между 43-ата и 45-ата минута,  дело на Лука Рицо и Стефан Савич до голяма степен решиха двубоя в полза на домакините.

Иначе след почивката Едер оформи крайния резултат с попадение в 78-ата минута. Успехът изкачи Сампдория на трето място с 19 точки, докато тимът от Флоренция остана с 13 пункта.

В друга среща Дженоа се наложи над Удинезе в мач с шест гола. Тото ди Натале откри за "зебрите" след 60 секунди игра. Маркезе (21) и Яго Фалке (24) обърнаха резултата в полза на гостите, а в самия край на полувремето Видмер изравни за 2:2. През втората част Алесандро Матри и Юрай Куцка донеса успеха на "грифоните".