Интер и Милан с издънки в днешния кръг на Серия А

Чезена и Милан не успяха да се победят, завършвайки при резултат - 1:1 в среща от кръга на Серия А. И двата гола паднаха през първата част. В 10-ата минута Сучи откри резултата, а девет по-късно Рами бе точен за "росонерите". След почивката на терена все още бе интересно, като домакините можеха да се поздравят с победата, тъй като през последните 15 минути играха с човек повече на терена, тъй като Кристиан Запата получи червен картон и остави отбра си в намален състав.

Другият милански гранд - Интер претърпя срамно поражение при домакинството си на Каляри. "Нерадзурите" отстъпиха с 1:4 на днешния си съперник. Марко Сау даде аванс на гостите в 10-ата минута, а малко по-късно Освалдо изравни. До края на първото полувреме паднаха още три попадения във вратата на Интер, като и трите бяха дело на Албин Екдал, който оформи хеттрика си с голове в 29-ата, 34-ата и 44-ата минути.