Гарсия: Гениалният удар на Пиянич ни измъкна от ситуацията

Старши-треньорът на Рома Руди Гарсия коментира победата с 2:1 на своя отбор над Парма в мача от четвъртия кръг на Серия А. Както е известно, столичани грабнаха трите точки едва две минути преди края на редовното време, благодарение на точния удар на Миралем Пиянич.

"През първата половина на срещата ние действахме много добре, показахме качествено владение на топката. Винаги е трудно да играеш като гост на Парма, на мен наистина ми харесва работата на Донадони, макар че сега те играха отбранителен футбол. Голът на Ляич бе много удовлетворителен, но ние действахме добре и при други ситуации. Знаех, че след почивката ще имаме трудности при статичните положения пред нашата врата. Но освен тях, не позволихме на съперника никакви други положения за гол. Как излязохме от трудната ситуация? Дадохме топката на Пиянич и гледахме, как той гениално изпълнява наказателния удар", заяви Гарсия.