Бари и Модена се класираха за полуфиналите в плейофите на Серия В

Модена и Бари достигнаха до полуфиналите в плейофа за класиране в Серия А след победи във вторник вечер. Миналото лято Лигата взе решение да увеличи броя на отборите, участващи в плейофите" и сега се играе един кръг повече, отколкото преди. Снощният четвъртфинал противопостави петия и осмия (Модена на Специя), както и тези, които завършиха шести и седми (Кротоне и Бари).

Бари спечели с 3:0 над Кротоне, като два от головете паднаха в добавеното време. Първо Кристиан Галано откри резултата в 28-ата минута, а след това Жоао Силва в 91-ата и Даниеле Шиаудоне в 95-ата минута оформиха класическия успех. На полуфинала отборът от "Сан Никола" ще срещне тима на Чезена.

Модена пък успя да измъкне 1:0 над Специя. Единственият гол в срещата отбеляза Франческо Синьори в 56-ата минута. На полуфинала тимът ще играе с Латина, като там победителят се решава в два мача.