Торино изпусна обрат срещу Фиорентина, Парма ще играе в ЛЕ

Фиорентина не позволи на Торино да играе в Лига Европа през следващия сезон, след като двата тима завършиха наравно - 2:2 в среща между двата тима от последния 38-ми кръг в Серия А. Този резултат не бе достатъчен за гостите да завоюват 6-то място в крайното класиране, като бяха изместени от Парма, който в същото време победи Ливорно с 2:0.

"Виолетовите" поведоха с гол на Джузепе Роси от дузпа в 57-ата минута. Марсело Ларондо изравни 76-ата минута, а само 180 секунди по-късно Анте Ребич отново даде аванс на тима от Флоренция. Гостите отново стигнаха до равенство чрез гол на Ясмин Куртич в 84-ата минута. В края на мача торинци си спечелиха правото да изпълнят дузпа, но Алесио Черчи не успя да отбележи от бялата точка.