Сасуоло изненада Фиорентина и е извън опасната зона (видео)

Сасуоло записа важна победа като гост на Фиорентина с 4:3 в среща от 36-ия кръг на Серия А. Благодарение на този успех "неровердите" се измъкнаха от зоната на изпадащите, докато "виолетовите" загубиха шансове за последната позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.

Доменико Берарди се превърна в герой за Сасуоло. Той откри резултата от дузпа в 22-ата минута, а в 33-ата реализира след асистенция на Никола Сансоне. Берарди направи резултата класически преди почивката, наказвайки грешка на Гонсало Родригес в наказателното поле.

Самият Родригес успя да намали резултата в 57-ата минута с далечен удар, но Сасуоло върна преднината си от три гола след 7 минути игра, когато точен бе Сансоне.

"Виолетовите" до нови два гола - дело на Джузепе Роси след асистенция на Борха Валеро в 72-ата и на Хуан Куадрадо в 75-ата минути. След този мач Фиорентина остава на 4-то място в класирането, докато Сасуоло се измъква от зоната на изпадащите - 16-та позиция с 31 точки.