Рома се издъни, Юве отново ще е шампион (видео)

Катания записа разгромна победа с 4:1 при домакинството си на Рома, като по този начин гарантира първото място на Ювентус два кръга преди края на сезона. "Старата госпожа" ще печели трофея в италианското първенство за трета поредна година.

Катания поведе с два гола дело на Мариано Иско съответно в 26-ата и 34-ата минута. Малко след второто попадение капитанът на "вълците" Франческо Тоти върна надеждите на своя тим, реализирайки за 2:1, но през втората част домакините стигнаха до нови две попадения, дело на Гонсало Бергесио в 55-ата минута и Пабло Бариентос в 79-ата минута.

По този начин се запази разликата от осем точки на върха, като Рома има два мача до края на сезона, а Ювентус трябва да изиграе три. Катания от своя страна остава в зоната на изпадащите с 26 точки.