Фиорентина мачка в зрелищен мач с осем гола (видео)

Фиорентина постигна успех с 5:3 като гост на Верона в среща от 33-ия кръг на Серия А. Домакините откриха резултата в 14-ата минута, когато Джакопо Сала бе точен за своя тим. "Виолетовите" стигнаха до обрат още преди почивката, след като първо Хуан Куадрадо (31) се разписа за 1:1, а след това и Алберто Акуилани (44) бе точен за Фиорентина.

След почивката зрителите станаха свидетели на още попадения. Първо Борха Валеро (63) покачи на 3:1, а десет минути след това Лука Тони реализира от дузпа и по този начин намали. Малко по-късно дузпа имаше и за гостите и Алесандро Матри направи 4:2 за Фиорентина. В 87-ата минута Акуилани покачи на 5:2, а в добавеното време Хуан Мануел Итурбе заби осмото попадение в срещата, оформяйки крайния резултат.