Наполи без проблеми срещу Лацио (видео)

Наполи спечели дербито от 33-ия кръг срещу Лацио, печелейки с 4:2 на "Сан Паоло". Гостите стартираха отлично двубоя и в 21-ата минута поведоха с гол на Сеняд Лулич, който стреля под плонжа на Пепе Рейна. В края на полувремето Дрийс Мертеенс проби през центъра и с много силен удар от близо 20 метра намери горния ляв ъгъл на вратата на Лацио за 1:1.

В 49-ата минута реферът отсъди дузпа, след като Мартеенс се строполи в наказателното поле след контакт с Лорик Цана, а освен това защитникът получи червен картон. Игуаин превърна дузпата в гол и даде аванс на своя тим. В 67-ата минута голмайсторът на Наполи с мощен удар реши всичко в този двубой - 3:1. В 82-ата минута Онази наказа грешка на защитата на Наполи и намали, но до нов гол "орлите" така и стигнаха. В крайна сметка Игуаин ознаменува силната си игра и с хеттрик, забивайки красиво четвърто попадение в края на мача.

Наполи има 67 точки, а Лацио вече е 8-и с 48 точки - на 3 от заветното 6-о място.