Рома и Фиорентина с победи (видео)

Рома победи с 3:1 Каляри като гост в мач от 32-ия кръг на Серия А и се доближиха само на пет точки от Ювентус. Матия Дестро се превърна в герой за своя тим, след като отбеляза и трите гола на Рома и по този начин записа хеттрик. Юношата на Интер откри резултата след половин час игра, а след почивката вкара още две попадения, които бяха факт в 56-ата и 73-ата минути.
В края на мача Маурисио Пинийя си изработи дузпа, която сам реализира за крайното 1:3.

В същото време Фиорентина също записа успех, но с 2:1 при домакинството си на Удинезе и по този начин увеличи на 5 точки преднината си пред Интер. Хуан Куадрадо откри резултата в 25-ата минута с хубав далечен изстрел. В 72-ата минута той спечели дузпа, която Гонсало Родригес реализира за 2:0. В 82-ата минута гостите стигнаха до почетно попадение, което бе дело на Бруно Фернандеш.