Рома с погром над Парма (видео)

Рома разгроми Парма с 4:2 в мача от 22-ия кръг на Серия. Двубоя бе прекъснат на 2 февруари заради силен дъжд, но днес двата тима успяха да го доиграят. Срещата започна от деветата минута, а само три по-късно Жервиньо бе точен с гол на празна врата, след като Франческо Тоти намери Матия Дестро, който сам срещу Миранте нацели гредата, но кълбото попадна в Жервиньо, който се разписа - 1:0. Африе Акуа изравни в 15-ата минута. 60 секунди по-късно Тоти се отчете с много красив гол, с който даде отново преднина на тима.

В 40-ата минута Дестро удари втората си греда в мача. Три минути след подновяването на играта Миралем Пянич се разписа с удар от 15 метра в далечния ъгъл на Антонио Миранте. Родриго Тадей сложи точка на интригата с попадение в 84-ата минута с глава, а крайното 4:2 оформи Джонатан Биабиани минута преди края на редовното време.