Гол в последната минута носи победата на Юве, Фиорентина също с успех

Шампионът на Италия Ювентус записа минимален успех с 1:0 при визитата си на Дженоа в мач от 28-ия кръг на Серия А. По този начин "бианконерите" успяха да увеличат преднината си пред втория Рома, който приема Удинезе утре. Дженоа остава в средата на таблицата.

Двата тима изиграха доста скучно първо полувреме. В 20-ата минута гол на Освалдо не бе зачетен заради засада. След почивката и двата тима заиграха по-добре, но въпреки положенията, до гол се стигна чак в 89-ата минута, когато Андреа Пирло се разписа, носейки победата на своя тим.

В същото време Фиорентина записаха победа с 3:1 при домакинството си на Киево. Куадрадо откри резултата в 11-ата минута, а пет минути преди края на първата част Матри покачи на 2:0. В 62-ата минута Алберто Палоски върна отбора си в мача, намалявайки резултата, но в малко преди последния съдийски сигнал Марио Гомес оформи крайното 3:1 за "виолетовите".