Парма удари Милан на Сан Сиро (видео)

Милан загуби с 2:4 от Парма в среща от 28-ия кръг на Серия А. По този начин "росонерите" записаха четвърта поредна загуба. Антонио Касано откри за Парма в 9-ата минута от дузпа, при която бе изгонен вратарят на Милан Кристиан Абиати. Отново Касано бе точен за 2:0 минути след началото на втората част, а Адил Рами върна Милан в мача с гол в 57-ата минута. Марио Балотели върна надеждите за победа на своя тим, след като изравни в 76-ата минута с попадение от дузпа. Само две минути по-късно Амаури вкара за 3:2 за Парма, а в 90-ата Биабяни оформи крайното 4:2.

Гостите се доближиха до топ 4, докато Милан е с 35 точки и е на 37 точки от лидера Ювентус и на 11 от местата, даващи право на участие в Лига Европа. Победата днес е първа за Парма на "Сан Сиро" от 1996 г.