Конте: Ювентус е на 50% шампион на Италия

Старши-треньорът на Ювентус Антонио Конте след мача от 27-я кръг на Серия А с Фиорентина отбеляза, че неговият отбор се намира в много изгодно положение по отношение на борбата за титлата. Както е известно, "бианконерите" победиха с 1:0 и увеличиха преимуществото си пред най-близкия преследвач на 14 точки.

"Проведохме първото полувреме на високо ниво. След почивката влияние върху действията ни оказа умората след мачовете на националните отбори. Позволихме на Фиорентина да създаде само една голова ситуация и повече не сме рискували. Дали ще гледам мача Наполи - Рома? Не мога да ям когато съм нервен. Ще гледаме мача в спокойна, отпусната атмосфера, защото си свършихме работата. Добре поработихме, не загубихме нито един мач когато спечелихме първото си Скудето, през миналия сезон само Интер и Сампдория ни победиха. Сега имаме прилична успешна серия. Пред нас са още 11 кръга, но вече на 50 процента сме шампиони на Италия", заяви Конте.