Интер смачка Дженоа като гост

.

Интер размаза Дженоа с 5:0 като гост в мач от 8-я кръг на Серия А. Отборът на Жосе Моуриньо нямаше и капка милост срещу "грифоните", които са един от най-стойностните отбори в Серия "А".

"Нерадзурите" бяха пълни господари на терена и още в 6-ата минута Естебан Камбиасо откри резултата след пас на Майкон. В 31-ата минута Марио Балотели удвои след асистенция на Уесли Снайдер.

В самия край на първото полувреме пък Деян Станкович окончателно уби интригата в срещата, след като направи резултата класически.

През втората част влезлият като резерва Патрик Виейра покачи на 4:0 в 66-ата минута, а Майкон в 71-ата оформи крайното 5:0.

Така тимът воден от Жосе Моуриньо събра актив от 19 точки и изпревари с три временния лидер Сампдория, който гостува на Лацио утре.