Юве с класика в дербито с Рома (видео)

Шампионът на Италия Ювентус разгроми Рома с класическото 3:0 на "Ювентус Стейдиъм" в дербито на 18-ия кръг в Серия А. В 17-ата минута Артуро Видал откри резултата с хубав гол отблизо, след пас на Тевес. След почивката паднаха две попадения и бяха показани два червени картона. В 49-ата минута Леонардо Бонучи бе оставен непокрит при центриране на Пирло и той от два метра реализира за 2:0.

15 минути преди края на мача Даниеле Де Роси беше изгонен от рефера с директен червен картон за груб фаул срещу Киелини. При последвалото центриране Кастан игра с ръка на голлинията и също получи наказание от рефера и пое към съблекалнята. Домакините получиха дузпа, която бе превърната в гол от Мирко Вучинич. Така играчите на Юве се поздравиха с успеха и трите точки