Фиорентина и Лацио с победи (видео)

Фиорентина нямаше проблеми у дома срещу Болоня и записа класическа победа с 3:0 в мача от 16-ия кръг в Серия А. В 13-ата минута, след центриране от корнер, Йосип Иличич стигна до топката и умело си отвори място за стрелба, след което прониза долния ляв ъгъл. В 29-ата минута Борха Валеро стреля до дясната греда за 2:0.

В 65-ата минута интригата окончателно изчезна след ново чудесно отиграване на Валеро, който намери добре Джузепе Роси в пеналта и дребничкият нападател записа своя 13-и гол в първенството, който му отрежда първото място при реализаторите.

Фиорентина зае 4-ото място с 30 точки, като изпреварва с 2 Интер, който по-късно тази вечер приема Наполи.

В друг мач от кръга Лацио, с два гола на Мирослав Клозе, надигра Ливорно с 2:0. Успехът върна Лацио на 8-ата позиция с 20 точки. Ливорно пък е 18-и, точно под чертата, с 13 пункта.