Фиорентина се справи с Верона в мач със седем гола

Фиорентина записа важна победа с 4:3 над Верона в зрелищен мач от Серия А. В първия четвърт час съперниците си размениха по два гола, след като Борха Валеро откри резултата 5-ата минута, а 60 секунди по-късно Ромуло изравни. В 13-ата минута Хуан Мануел Итурбе даде преднина на своя отбор, а след минута отново Борха Валеро бе точен за 2:1.

Малко преди почивката домакините поведоха с 3:2, след като Хуан Мануел Варгас бе точен. Верона остана с човек по-малко в началото на втората част, след като Бошко Янкович спря с ръка топката в наказателното поле и беше изгонен за втори жълт картон, а Джузепе Роси реализира отсъдената дузпа, правейки резултата 4:2 за "виолетовите".

В 72-ата минута Жоржиньо намали на 4:3, но нов гол така и не падна и по този начин Фиорентина се утвърди на 5-ото място в Серия А.