Рома и Интер с равенства

С късен гол в последната минута на редовното време Рома се спаси от загуба и завърши 1:1 като гост на Аталанта. Двубоят бе от програмата на 14-я кръг на Сериа А.

Домакините откриха резултата в началото на второто полувреме след удар от фаул на Давиде Бривио. В 90-ата минута Ляич се справи със защитата на противника и от аутлинията намери Строотман, който отблизо засече в мрежата - 1:1. Така Рома продължава да бъде единственият тим в Сериа А без загуба, но тимът записа 4-то поредно равенство.

При същия резултат завършиха и отборите на Интер и Сампдория. Играичте на Валтер Мадзари изпуснаха преднината си в самия край на срещата. Фреди Гуарин откри резултата с гол в 18-ата минута, а колумбиецът нацели и греда през второто полувреме.

В 89-ата минута резервата Ренан изравни и донесе точката на тима си. След тази среща Интер е на 4-о място в класирането с 27 точки, а Сампдория е на 19-о място с 11 точки.