Милан стигна до победа в Сицилия (видео)

Милан се наложи с 3:1 като гост на Катания и по този начин записа победа В Серия А след близо месец прекъсване. Домакините от остров Сицилия играха почти половин час с човек по-малко на терена. Катания поведе в 13-ата минута, когато Лукас Кастро бе точен от добра позиция.

"Росонерите" реагираха бързо и само седем минути по-късно Рикардо Монтоливо поведе своите към пълен обрат. Марио Балотели реализира от пряк свободен удар в 62-ата минута, за да изведе своите напред. Само две минути след това домакините останаха с човек по-малко на терена, тъй като Панайотис Тачсидис бе отстранен от игра с директен червен картон.

До края на мача гостите стигнаха до нов гол, а в негов автор се превърна Кака в 81-ата минута. С победата си Милан се изкачи на 10-то място във временното подреждане, докато Катания остава предпоследен.