Интер без проблеми срещу Верона

Интер победи Верона с 4:2 в среща от 9-ия кръг на Серия А.  Българският национален вратар Николай Михайлов не игра за гостите и дори не бе в групата за мача. Титулярът под рамката за гостите Рафаел допусна грешки при два от головете на “нерадзурите". Интер поведе в резултата още в 7-ата минута с гол на Жонатан след асистенция на Естебан Камбиасо.

Пет минути по-късно Родриго Паласио се разписа за 2:0, а Рафаел Мартино намали след половин час игра. Камбиасо също записа името си сред голмайсторите в 38-ата минута за 3:1. Роландо в 56-ата направи преднината на домакините комфортна. До края остана време само за бразилеца Ромуло (71) да засече пас на Лука Тони в мрежата зад Карисо за крайното 4:2.

След последния сигнал Морас и Белфодил бяха изгонени, защото се сдърпаха в центъра на терена. Благодарение на успеха тима на Мадзари изпревари новака в Серия А и има 18 точки. Интер излезе четвърти в класирането и с най-добрата атака в първенството след тази на Рома.