Наполи удари Милан, Балотели пропусна дузпа (видео)

Наполи спечели дербито с Милан след като постигна успех с 2:1 като гост. Двубоят бе от четвъртия кръг на Серия "А" и предложи много емоции на зрителите на "Сан Сиро". Неаполитанците поведоха още в 6-ата минута с попадение на Бритос.

До края на първата част играчите на Милан наложиха териториален натиск, но така и не стигнаха до гол. След почивката това сториха отново играчите на Наполи. Игуаин успя да вкара втори гол за тима си в 54-ата минута. В 61-ата минута "росонерите" можеха да се върнат в мача, но Марио Балотели пропусна да отбележи от дузпа. В 71-ата минута Балотели нацели и гредата след хубав удар с левия крак. В последната минута Супер Марио все пак се реабилитира като вкара почетно попадение за Милан.

Наполи вече дели първото място с Рома, двата отбора са с по 12 точки. Милан е 11-и с едва четири точки.