Порто обърна Наполи и зае първо място в Емирейтс Къп (видео)

Порто успя да стигне до обрат и победи с 3:1 Наполи в двубой от турнира "Емиратс Къп". Възпитаниците на Рафаел Бенитес поведоха с 1:0 след гол от дузпа на Горан Пандев две минути преди почивката.

След почивката португалският шампион нанесе три решаващи удара. Набил Гилас изравни пет минути след подновяването на играта. В 68-ата минута Федерико Фернандес си вкара автогол, а в 78-ата минута Лика довърши Наполи с трети гол след груба грешка на Досена.

Порто вече има шест точки - три за победата и по една за всеки отбелязан гол, и в момента отборът заема първо място в общото класиране на "Емиратс Къп". Наполи добави една точка към вчерашния си актив и завършва надпреварата с четири точки. По-късно днес домакинът Арсенал приема Галатасарай в последния мач, който ще определи и крайното класиране в тазгодишното издание на турнира.