Фиорентина с инфарктна победа срещу Торино (видео)

Фиорентина успя да измъкне трудна победа с 4:3 при домакинството на Торино в мач от 33-ия кръг на Серия А. Играчите на Винченцо Монтела водеха с 2:0 за 16 минути игра. Хуан Куадрадо откри резултата в 8-ата, а след това Алберто Акуилани засече с глава центриране на Борха Валеро. В 33-ата минута Адем Ляич направи резултата класически.

Флорентинци допуснаха гол секунди преди края на полувремето, когато Марио Сантана намери с хубав пас Пауло Барето и нападателят преодоля Вивиано - 3:1. В 56-ата Сантана намали за 2:3, а в 77-ата Алесио Черчи реализира изравнителен гол. Фиорентина стигна до победата четири минути преди края на мача. Тогава Мунир Ел Хамдауи намери добре Ромуло, който с хубав удар донесе трите точки на "виолетовите“.

След този мач Фиорентина се приближи на точка от третия Милан, който е с 59 и се готви за дербито на кръга с Ювентус тази вечер.