Фиорентина продължава да преследва Милан

Фиорентина намали дистанцията от третия Милан на три точки след победата си над Аталанта с 2:0 в мач от 32-я кръг на Серия А. Първата част на двубоя в Бергамо не предложи много опасни положения. Домакините бяха по-активни и имаха повече шансове, но Херман Денис и Стефано Лукини ги пропиляха. Давид Писаро пък пропиля единствената възможност за гостите.

В 57-ата минута Винченцо Монтела пусна Адем Ляич и Марсело Ларондо. Този ход впоследствие се оказа сполучлив, тъй като малко след това сърбинът направи страхотен пробив в наказателното поле и бе спънат от Стендардо. Защитникът получи жълт картон, а от бялата точка Давид Писаро стреля точно за 1:0.

В 71-та минута Адем Ляич намери Марсело Ларондо и аржентинецът не сбърка за 2:0, с което бяха снети всички въпросителни относно победителя в мача.

В последните минути Денис от Аталанта беше изгонен, но това не се отрази на резултата. Така Фиорентина остана четвърти, но има вече 55 точки, докато Аталанта е с 37 пункта и заема 13-та позиция.

В другия мач от съботната програма на 32-я кръг на Серия А Сиена победи като Пескара с 3:2.