Две дузпи спасиха десет от Фиорентина срещу Милан (видео)

Фиорентина и Милан не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в дербито от 31-ия кръг на Серия А. "Виолетовите" губеха в резултата с 0:2, но въпреки че играха с човек по-малко едно полувреме, успяха да измъкнат точка от този интересен двубой.

Рикардо Монтоливо откри резултата след четвърт час игра - 0:1. В 39-ата минута се стигна до единоборство oколо центъра на терена, при което Томович, в опита си да гърдира топката, удари в лицето Стефан Ел-Шаарави и реферът изгони сърбина. След малко повече от час игра Матийо Фламини получи добър пас от свой съотборник и увеличи аванса на "росонерите" - 0:2.

Само три минути по-късно Ночерино събори Ляич в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият превърна дузпата в гол - 1:2. Още 7 минути по-късно резултатът вече бе равен – 2:2. Нова дузпа за флорентинци бе реализирана от Давид Пизаро. След този мач "виолетовите“ разполагат с актив от 52 точки, докато Милан има с 6 повече.