Автогол носи успех на Фиорентина срещу Дженоа (видео)

Фиорентина постигна домакинска победа с 3:2 срещу Дженоа в мач от 29-ия кръг на италианската Серия А. "Виолетовите" не стигнаха лесно до успеха, след като на два пъти повеждаха в резултата, но гостите от Генуа успяваха да изравнят.

След малко повече от половин час игра Алберто Акуилани откри резултата, но в 59-ата минута Даниеле Портанова изравни. В 62-ата минута Хуан Куадрадо отново изведе тима на Винченцо Монтела напред в резултата, но гостите стигнаха до ново равенство чрез Лука Антонели, който бе точен в 69-ата минута. Втори жълт и съответно червен картон получи нападателя на Дженоа Андреа Бертолачи в 75-ата минута.

Това се оказа решаващо, тъй като резервата Матиа Касани си отбеляза автогол 120 секунди по-късно, оформяйки крайния резултат.