Наполи с труден успех над Аталанта (видео)

Наполи постигна труден успех над Аталанта с 3:2 в мач от 29-ия кръг на Серия А. По този начин неаполитанци отново са на 9 точки зад лидера Ювентус. Само след три минути игра домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Джорди спъна Цунига на границата на наказателното поле и решението на рефера бе доста спорно. Все пак Единсон Кавани бе точен от бялата точка и откри резултата.

В 31-ата минута Джакомо Бонавентура изрита топката в Паоло Канаваро и кълбото рикошира в бранителя, а след това спря в мрежата - автогол и 1:1. В 65-ата минута Кавани се възползва от пас на Пандев и направи 2:1 за Наполи. След 8 минути Денис изравни след асистенция на Кармона. Девет минути преди края Горан Пандев сложи точка на спора с хубав удар - 3:2. Наполи има 56 точки и пак е на 9 зад лидера и шампион Ювентус. Аталанта  има 33 на 14-то място.