Фиорентина излъга Лацио насред Рим (видео)

Лацио допусна домакинска загуба от Фиорентина с 0:2 в среща от 28-ия кръг на италианската Серия „А”. Двубоят на „Олимпико” започна равностойно, но в 20-ата минута гостите откриха резултата, след като Ляич даде извеждащ пас към черногорския национал Стевен Йоветич, който преодоля Маркети за 0:1.

В 50-ата минута Адем Ляич изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката в мрежата на „орлите” за втори път, като по този начин оформи крайния резултат. Възпитаниците на Владимир Петкович направиха всичко възможно по силите си, за да стигнат поне до почетно попадение. В 84-ата минута Онази бе най-близо до гол, но ударът му премина на сантиметри покрай вратата на Вивиано.

След този мач Фиорентина събра 48 точки и се изкачи до четвъртото място във временното класиране. Лацио се смъкна на шестата позиция с 47 пункта.