Гол в добавеното време носи успеха на Юве (видео)

Ювентус победи Катаня с минималното 1:0 в среща от 28-мия кръг на Серия А. По този начин грандът от Торино увеличи преднината си пред втория в таблицата тим на Наполи. Разликата между "бианконерите" и неаполитанците вече е девет точки, след поражението на Наполи от Киево с 0:2.

Включилият се от резервната скамейка Емануеле Джакерини се разписа в първата минута на добавеното време на мача и хвърли в екстаз публиката на "Ювентус Стейдиъм". Погба центрира отдясно, отбраната на Катания не се ориентира добре и Джакерини донесе успеха на своя тим.

През първата част Вучинич нацели греда в 35 минута, а 60 секунди по-късно мениджърът на гостите Роландо Маран трябваше да напусне мястото си край тъчлинията заради своите протести срещу рефера. В 68-ата минута грешка на Пирло можеше да донесе големи неприятности на Буфон, но Лукас Кастро стреля покрай вратата на домакините и пропусна да изненада "Старата госпожа".