Фиорентина впечатли и разгроми Интер (видео)

Фиорентина постигна впечатляваща домакинска победа с 4:1 над Интер в дербито на 25-ия кръг от италианската Серия А. По този начин "виолетовите" се върнаха в битката за местата, даващи право на участие в Шампионска лига.

В 13-ата минута Стеван Йоветич изведе на страхотна позиция Адем Ляич, който бе точен за 1:0. След 20 минути Алберто Акуилани асистира на Йоветич, който удвои преднината на „виолетовите”.

След почивката паднаха останалите попадения. В 55-ата минута Акуилани отново даде голов пас на Йоветич и черногорецът вкара за класическото 3:0. Десет минути по-късно Борха Валеро намери добре Лаич и сърбинът отново бе точен за 4:0.  Тимът от Милано все пак успя да стигне до почетно попадение, което бе факт в 87-ата минута, когато Антонио Касано оформи крайното 4:1.

Фиорентина вече има 42 точки и остава на шесто място във временното класиране, но само на 2 пункта от третата позиция, гарантираща участие в квалификациите за Шампионска лига. Интер е на пета позиция с 43 точки.