Дузпа спаси Милан от загуба срещу Каляри (видео)

Каляри и Милан завършиха наравно - 1:1 в среща от 24-ия кръг на Серия А и по този начин "росонерите" пропуснаха възможността да се доближат на точка зад третия във временното класиране на италианския шампионат - Лацио.

"Червено-черните" трябва да са доволни и от равенството, тъй като то бе факт благодарение на Марио Балотели, който бе точен в 82-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Астори. Жълтият картон, който му бе показан, обаче се оказа втори и той остави отбора си с човек по-малко.

Преди това, резултата откри Ибарбо в края на първото полувреме. Даниеле Конти центрира от фаул към Виктор Ибарбо и южноамериканският нападател с глава прати топката в мрежата на "росонерите". С равенството Милан вече има 41 точки и се изкачи временно на четвъртото място на само 3 точки от Лацио. Каляри от своя страна е на 16-а позиция с 25 точки.