Юве с успех над Фиорентина, но с въпросителни преди дербито с Рома (видео)

Ювентус победи Фиорентина с 2:0 в среща от 24-тия кръг на Серия А. След 20 минути игра Мирко Вучинич откри резултата с отличен удар от далечна дистанция - 1:0. В 41-ата минута Артуро Видал осъществи пробив в половината на "виолетовите" и подаде към непокрития Алесандро Матри, който не сгреши и оформи крайния резултат.

След почивката Видал и Пирло бяха много близо до попадение, но ударите им минаха над гредата. Лошата новина за "Старата госпожа" е, че Маркизио получи жълт картон и това означава, че ще пропусне дербито с Рома. Освен това Вучинич се контузи лошо и трябваше да напусне терена принудително. Неговото състояние все още не е ясно.

След този успех съставът от Торино вече има шест точки преднина пред втория във временното класиране тим на Наполи. Отборът от Флоренция пък ще остане на шестата позиция в таблицата и след края на този кръг.