Юве не успя да се справи с Дженоа

Ювентус и Дженоа не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в среща от 22-ия кръг на италианската Серия А. В 53-ата минута Стефан Лихтщайнер бе изведен добре от отдясно, а той намери Куалярела, който се справи с двама бранители на Дженоа и след това прати топката в мрежата на гостите - 1:0. 15 минути по-късно Марко Бориело засече с глава центриране на Юрай Кучка в наказателното поле на Ювентус и по този начин оформи крайния резултат.

До края на срещата "Старата госпожа" бе много близо до нов гол, но пропуски направиха Вучинич и Белтраме, а Джовинко нацели гредата след удар от фаул. След равенството Юве събра 49 точки и е лидер в класирането на 6 пред Лацио и Наполи. Наполи обаче има мач по-малко от другите два тима, като играе утре срещу Парма.