Палермо попречи на Лацио да стигне до Юве (видео)

Палермо и Лацио завършиха наравно - 2:2 в мач от 21-ия кръг на Серия А. По този начин "римляните" пропуснаха шанса си да настигнат по точки лидера в таблицата Ювентус. "Орлите" поведоха още в 10-тата минута с гол на Серджо Флокари, който засече с глава подаване на Кристиан Ледесма - 0:1

С две попадения в 70-тата и 71-вата минута момчетата на Джан Пиеро Гасперини стигнаха до обрат. Първо Досена центрира отляво и за Егидио Аревало остана лесната задача - да прати топката в опразнената врата - 1:1. Секунди по-късно се стигна до добра комбинация между Йосип Иличич, Миколи и Пауло Дибала, която позволи на последния да се разпише за 2:1.

Шест минути преди края Ернанеш бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Муньос срещу Флокари в наказателното поле - 2:2. Така двата тима си поделиха по точка.