Наполи и Удинезе с победи (видео)

Наполи победи с 3:0 Палермо на “Сан Паоло” в мач от 20-ия кръг на Серия "А". По този начин тимът от Неапол вече изостава само на пет точки от лидера в класирането Ювентус. Кристиан Маджо (30), Гьокхан Инлер (34) и Лоренцо Инсине (72) бяха точни за домакините.

В същото време Удинезе победи с 3:1 Фиорентина. „Виолетовите” поведоха в 20-ата минута след статично положение и автогол, след като Гонзало Родригес засече с глава топката, която се удари в напречната греда и се отклони от вратаря Бъркич  - 0:1. Вратаря на Удинезе счупи пръст малко по-късно при опит да спре Куардадо и бе заменен от резервата Падели.

В добавеното време на първата част Борха Валеро фаулира Домици и съдията посочи бялата точка, макар положението да бе спорно. Ди Натале превърна дузпата в гол - 1:1. В 66-ата минута Ди Натале с удар от воле вкара втория си гол за 2:1, а този път останаха съмнения за засада.

Секунди по-късно Луис Муриел стреля отдалеч, Нето се намеси много лошо и изби в своята врата за крайното 3:1.