На върха става интересно - Лацио почти стигна Ювентус

Лацио съкрати преднината на Ювентус на върха в Серия "А" след победа у дома с 2:0 над Аталанта в мач от 20-ия кръг от шампионата. Тимът на Владимир Петкович не срещна особени проблеми с отбора от Бергамо.

През първата част "орлите" създадоха доста положения, като пропуски направиха Сенад Лулич и Мирослав Клозе. След почивката римляните вече оползотвориха надмощието си.

Първият гол падна в 68-ата минута след хубав удар на резервата Серджо Флокари. Крайното 2:0 бе оформено девет минути по-късно след нелеп автогол на Давиде Бривио. Положението за гостите стана още по-неприятно в 83-ата минута, когато те останаха с човек по-малко на терена след два жълти картона на Емилио Кармона.

Във временното класиране Лацио остава на второ място - с три точки по-малко от Ювентус. Аталанта от своя страна е 13-ти с 22 пункта в сметката си.